kvietimas mokytis2022

Lietingą, bet šiltą birželio dieną Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojai išsiruošė į edukacinę išvyką „Pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo galimybės, lankantis Rokiškio krašte“.

Sustojome prie Šv. Jono Krikštytojo šaltinio Kavarske. Savo vėsiu (ne tik neapsakomai tyru bet, kaip manoma, ir šventu!) vandeniu jis pripildo šalia specialiai įrengtą betoninį, daugiau nei 3 m gylio baseiną. Tvirtinama, kad išsimaudžius šiame vandenyje, galima atjaunėti bent 5 meteliais. Daugelis stabteli, kad parsivežtų šio magiško vandens namo – sako, nuostabiausia kava verdama tik jo pagrindu. Beje – net ir karštą vidurvasario dieną baseino vandens temperatūra išlieka apie 6-8 laipsnius Celsijaus.

Toliau – ekskursija Rokiškio dvare įsikūrusiame Rokiškio krašto muziejuje. Čia susipažinome su Rokiškio dvaro ir kultūra ir istorija, garsiausio XX a. dievadirbio Liongino Šepkos drožiniais.

Apsilankėme Rokiškio Šv. Mato bažnyčioje – gražiausiame Lietuvos neogotikiniame ansamblyje. Bažnyčia stebina žymių Europos meistrų darbais: prancūzų skulptoriaus P. Puosielgne-Rusand sukurtu bronziniu paauksuotu altoriumi, austrų skulptoriaus Oto Kionigo bronzinėmis Tyzenhauzų skulptūromis, belgų skulptoriaus Gerardo Bonaro darbais, garsiųjų belgų brolių Gojerių dirbtuvėse sukurtais unikaliais medžio darbais, latvių kalvio Juzefo Stoldlerio tvorelėmis ir vartais, austrų vitražais, visame pasaulyje garsėjusios vokiečių Valkerių firmos vargonais ir kitais meno kūriniais.

Išvyką baigėme autentiškoje kaimo sodyboje prie Sartų ežero Jūžintų kulinarinio paveldo degustacija.

Tokiose išvykose ne tik plečiasi akiratis, ne tik dar labiau pažįsti savo kraštą, bet ir stiprėja bendrystės jausmas, tvirtėja draugystė, atsiveria nuoširdumas, o svarbiausia – vienijasi kolektyvas. Tik vieninga komanda gali įgyvendinti pokyčius ir patirti sėkmę -  mes tokie!