kvietimas mokytis2022

„Lietuvos vaikų balso” konferencijos idėja, prieš penkerius metus gimusi Mykolo Romerio universitete (partneriai: Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, VO „Gelbėkit vaikus“, UAB „Tavo mokykla“), kasmet sulaukia didžiulio Lietuvos moksleivių ir jų mokytojų dėmesio, aktyvumo ir palaikymo. Ji vyksta birželio 1-ąją - Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Kauno Martyno Mažvydo progimnazija dalyvauja konferencijoje nuo pat pirmųjų metų – kasmet ten skaitome prasmingus pranešimus. Šiemet Kaunui atstovavo septintokė Kamilė Grigonytė (buvome vieninteliai kauniečiai tame didžiuliame respublikiniame renginyje, sukvietusiame apie 500 dalyvių). Jos pranešimas skambėjo itin aktualia tema: apie karo grėsmę, bendraklasius ukrainiečius vaikus ir paprastą vaikišką norą augti taikiame pasaulyje. O tribūna ji dalinosi su švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene :)  

Konferencijos tikslas – suteikti vaikui galimybę kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę jam rūpimais klausimais ir atkreipti suaugusiųjų, ypač politikų, dėmesį į vaikų balsą, kuris ne visada girdimas ir išklausomas. Mes, mažvydiečiai, girdime kiekvieno vaiko balsą :) 

Į konferenciją vyko šeštokų ir septintokų komanda, lydima mokytojų Auksės Pukinskienės ir Irenos Kaklauskienės. Gera buvo girdėti mokinių įspūdžius, jog vykti buvo verta. Šaunuoliai, mažvydiečiai, ačiū!

Konferencijos įrašą galima matyti čia (Kamilės pranešimas paskutinis, nes jis – vyšnia ant torto, - įsitikinkite)
 https://www.youtube.com/c/MykolasRomerisUniversity