3Džiugi naujiena - mūsų mokykla buvo atrinkta dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame respublikiniame projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. Projekto tikslas - sudaryti sąlygas vaikams ugdytis netradicinėse aplinkose: muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose edukacinėse erdvėse. Edukacinės programos padės mokiniams inovatyviais būdais susipažinti su kultūra, istorija, meno pasauliu, kūrybinių industrijų galimybėmis, lavinti bendrąsias (socialines, komunikacines, kūrybingumo, pažinimo, karjeros) ir dalykines (kultūrinę ir meninę, gamtamokslinę) kompetencijas, technologinius įgūdžius, ugdyti ekologinę savimonę. Visos išvykos ir edukacijos finansuojamos projekto lėšomis.

Rugsėjo 19 d. 6c ir 8a klasės mokiniai su auklėtojomis Irena Kaklauskiene ir Vitalija Savickiene dalyvavo pirmojoje edukacinėje išvykoje „Saugomos rūšys“, kurios tikslas – mokinių mokslinio kūrybiškumo ir ekologinės savimonės ugdymas.

Mokiniai lankėsi Panevėžio rajone esančiame Pašilių stumbryne. Tik atvykę, vaikai dalyvavo neseniai gimusių stumbriukų vardų rinkimo ceremonijoje, stebėjo stumbrus aptvare, vaišinosi arbata ir sausainiais. Mokiniai keliavo ir pažintiniu miško taku, kur buvo supažindinti su nykstančiais Lietuvos paukščiais ir gyvūnais, matė, kokiais žiedais žieduojami sparnuočiai. Edukacinė veikla gamtoje leido kiekvienam pasijusti atsakingam už savo šalies gyvūnijos išsaugojimą.

Spalio 10 d. kitų mokinių laukia kita išvyka - etnokultūrinė edukacija Klaipėdos kalvystės muziejuje. Lauksime įspūdžių!